Vyžití v létě

V létě je možnost koupání v koupališti Bransouze (cca 3 km), možnost rybaření v řece Jihlavě, houbaření, dále je zde vyhrazené místo na táborové ohně s možností opékání nebo grilování.  V případě nepříznivého počasí návštěvníci jistě uvítají posezení v příjemné restauraci s možností společenských her (kulečník, šipky), popřípadě využijí možnosti sauny a posilovny. 

 

Pro turisty
 

Samotné rekreační a turistické středisko Jalovec je obklopené malebnou přírodou, která nabízí možnost příjemných, neomezeně dlouhých procházek volnou krajinou, působících často dojmem, že čas se tu zastavil v té nejpříhodnější chvíli.

 

Pro cyklisty
 

V okolí střediska je krajina jako stvořená pro rekreační i sportovní cyklistiku. Na výběr je z mnoha cyklostezek, které probíhají téměř před dveřmi naší restaurace.

 

 

 


​ 

Vyžití v zimě

V mrazivém počasí návštěvníci jistě uvítají posezení v příjemné restauraci u krbu, popřípadě využijí možnosti sauny a posilovny. 

 

Sjezdové lyžování

Jalovec Lyžařské vleky nabízí v zimním období kvalitní sjezdovku o délce 600m. Od sezóny 2003/2004 je svah vybaven umělým zasněžování, osvětlením a strojovým upravováním svahu. Lyžařský areál také nabízí možnost snowboardové či lyžařské školy pro děti i dospělé. Více informací včetně otevírací doby a stavu sjezdovky naleznete zde.
 

Běžkování
 

Milovníci běžkového lyžování jistě uvítají možnost projížďky zasněženou krajinou po i mimo vyznačených běžeckých tratích v těsné blízkosti našeho střediska.

 

Pro turisty
 

Myslíte, že turistiku je možno pěstovat jen pokud není sníh? Omyl - zimní turistika Vám poskytne zážitek jež je neopakovatelný. Kolem Vás jen sníh, modrá obloha a ticho. Nikde žádný lyžař, který vám ve stopě funí na záda, žádná fronta u vleku a kličkování mezi sjezdaři na sjezdovce. Jen vy a zima. Absolutní relaxace ducha. 

 

 


​